Dostupnost

Florentinum těží z vynikající polohy na okraji historického centra a tvoří pomyslný most mezi dynamicky se rozvíjející oblastí pražského Karlína a prestižním středem města. Florentinum je snadno dostupné všemi dopravními prostředky.

Poloha v centru města znamená, že díky husté síti spolehlivě fungující městské hromadné dopravy lze pohodlně využít spojení tras metra B a C, tramvajových a autobusových spojů, včetně letištních mikrobusů Airport Express. Zastávky jsou přibližně 3 minuty chůze od obou hlavních vstupů do Florentina.

  • nejbližší stanice metra: Florenc, Náměstí Republiky
  • nejbližší zastávky tramvaje: Bílá labuť, Masarykovo nádraží
  • nejbližší zastávky autobusu: Florenc
  • zastávka mikrobusu Airport Express: ulice V Celnici

Automobilem se dá jednoduše přijet po pražské severojižní magistrále, nejvýznamnější dopravní tepně procházející centrem města. Do podzemních garáží se vjíždí z ulice Na Florenci.

Díky sousedství Masarykova nádraží a blízkosti Hlavního nádraží je Florentinum snadno dostupné i vlakem. Obě nádraží přivádějí příměstskou dopravu, kterou se řada lidí komfortně a ekologicky dopravuje do zaměstnání v centru Prahy. Velmi reálné jsou plány na budoucí spojení Masarykova nádraží s letištěm Praha-Ruzyně.

  • nejbližší nádraží: Masarykovo nádraží

Do 5 minut chůze od Florentina se nachází největší autobusový terminál v Praze, ÚAN Florenc, odkud se vypravuje většina vnitrostátních a mezinárodních autobusových spojů.

  • nejbližší autobusové nádraží: Florenc

Mezinárodní letiště Praha-Ruzyně je vzdáleno 30 minut od Florentina, podobně i menší Letiště Praha-Vodochody.