Majitelé

Developerem výstavby Florentina byla středoevropská investiční skupina Penta. V oblasti realitního developmentu začala Penta investovat v roce 2005. Florentinum je jedním z několika jejích realitních projektů v Česku a na Slovensku.

V roce 2016 získala v mezinárodním tendru objekt Florentina společnost CEFC China, která se v oblasti real estate zaměřuje na projekty, které rozvíjejí její podnikání a další byznysové aktivity. CEFC je přesvědčena, že s ohledem na umístění Florentina v centru Prahy a plánovaný rozvoj jeho okolí bude význam objektu dále růst. V objektu Florentina tedy spatřuje vynikající obchodní příležitosti. Jeho areál hodlá dále rozvíjet a vytvářet co nejlepší podmínky pro všechny jeho nájemce a návštěvníky.

O CEFC

CEFC CHINA ENERGY COMPANY LIMITED (CEFC) je největší soukromou společností v Šanghaji a sedmou největší privátní společností v Číně. Působí především v oblasti energetiky, financí a průmyslu. V roce 2017 CEFC China dosáhla 222. pozice mezi pěti sty největšími společnostmi celého světa v prestižním žebříčku Fortune Global 500. Společnost zaměstnává globálně více než 30 tisíc lidí.

CEFC si Českou republiku vybrala jako hlavní sídlo pro řízení svých evropských aktivit, pusobí zde jako skupina CEFC Group (Europe) Company a.s. Společnost již v České republice a v oblasti střední Evropy realizovala řadu významných investic v oblasti financí, průmyslu a výroby, letectví, e-commerce nebo real estate.

www.cefceurope.com

O Pentě

penta-logo-bila.pngPenta je původem středoevropská investiční skupina založená v roce 1994. Specializuje se na dlouhodobé investice zejména ve zdravotnictví, finančních službách, maloobchodu, výrobě a realitním developmentu. Z lokální firmy Penta vyrostla v mezinárodní skupinu s investicemi na více než deseti trzích Evropy.

www.pentainvestments.com