Florentinum welcomes further tenants, last available areas left

Budova Florentina v centru Prahy je již z 85 procent obsazena. V průběhu letošního září uzavřel developer projektu, investiční skupina Penta Investments, šest nových smluv na pronájem kancelářských a dvě smlouvy na pronájem retailových prostor. V budově se tak nyní nabízejí poslední volné plochy kanceláří a obchodů, neboť dalších zhruba 10 procent z celkové pronajímatelné plochy Florentina je již pod nabídkou dalším potenciálním nájemcům nebo jsou k dispozici pro pokračující expanze stávajících nájemců.

Reprezentativní prostory Florentina si pro své nové kanceláře vybraly společnosti z oblasti lidských zdrojů ManpowerGroup a Farkasová & Partners, energetické firmy Dalkia Česká republika a Lama energy, developer logistických nemovitostí PointPark Properties. V retailových prostorách Florentina již zahájila provoz kavárna Starbucks Coffee a od listopadu bude otevřena originální restaurace Bianco E Nero.

„Noví nájemci oceňují na Florentinu vysokou úroveň architektonického pojetí i jeho strategicky velmi výhodnou polohu v centru hlavního města. V neposlední řadě má při výběru kanceláří i obchodních prostor čím dál větší váhu úspornost budovy a její šetrnost k životnímu prostředí. V těchto parametrech se Florentinum řadí mezi naprostou špičku a noví nájemci si toto uvědomují,“ uvedl Miloš Kocián, manažer pronájmů skupiny Penta Investments.

Florentinum drží nejvyšší úroveň mezinárodní zelené certifikace budov LEED Platinum a získalo celou řadu ocenění, z nichž nejvýznamnějším je CEEQA za nejlepší kancelářský projekt ve střední a východní Evropě. Mezi nejvýznamnější nájemce Florentina patří například společnost EY, advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners a Weinhold Legal, společnost Renomia, DTZ Czech Republic, Veolia a HSBC Bank.