Umění obchodu

Florentinum vzniklo jako nadčasová stavba, která se hrdě hlásí k dědictví evropské kulturní tradice a jejímž hlavním účelem je vytvoření výjimečného prostoru pro ty nejlepší obchodníky, kteří toto řemeslo dokáží povznést na uměleckou úroveň.

„Projekt Florentinum je pro architekta fascinující příležitostí, příležitostí realizovat výraznou budovu, jež by měla být elegantní a nadčasová. Pro mě je ale nejvýznamnějším momentem příležitost vytvořit v samotném centru Prahy dva zcela nové městské prostory, náměstí a zahradu (tedy veřejné prostory), v místech, která byla dlouho zanedbaná a nyní pozitivně ovlivní tvář města.“

doc. Ing. arch. Jakub Cígler

Cílem developerského projektu Florentinum nebyla jen výstavba samotné budovy, ale také rozvoj okolního území. Developer projektu, společnost Penta navázala na historii místa a citlivě začlenila projekt Florentinum do stávající zástavby. Florentinum je velkorysé v hmotě, ale pokorné vůči okolí, do kterého je zasazeno. Jedním z jeho nejdůležitějších poselství je nadčasovost a respekt k potřebám prostoru. Pro Florenc a bezprostřední okolí znamená tento projekt zásadní krok směrem k celkové renesanci lokality.

Majitelé

Developerem výstavby Florentina byla středoevropská investiční skupina Penta. V oblasti realitního developmentu začala Penta investovat v roce 2005. Florentinum je jedním z několika jejích realitních projektů v Česku a na Slovensku.

V současnosti je tento moderní obchodně-administrativních komplex v majetku společnost CITIC Europe Holding a.s., která hodlá celý areál nadále rozvíjet a vytvářet co nejlepší podmínky pro všechny jeho nájemce a návštěvníky.

Ocenění

Adresa

Florentinum
Na Florenci 2116/15
110 00 Praha 1
+420 225 377 577

Správa objektu

Jiří Trojan
jiri.trojan@citiceurope.com

Technická správa objektu

Jakub Konečný
jakub.konecny@citiceurope.com

Otevírací doba

Pasáž
Po–Ne 7.00–22.00 hod

Foodcourt
Po–Pá 9.00–21.00 hod
So–Ne 10.00–21.00 hod

Supermarket Albert
Po–Ne 7.00–21.00 hod

Česká pošta
Po–Pá 8.00–19.00 hod

Parking
Po–Ne NONSTOP


© 2022 Penta Real Estate